Cirkus pod širým nebem

0 termínů

Příměstské

Roztoky

10-15 let

Sdružení Roztoč

už proběhl

Letní příměstský tábor nového cirkusu pro začínající i pokročilé artisty. Během týdne budeme rozvíjet cit pro balanc, koordinaci pohybu a společně budeme překonávat své limity.Věnovat se budeme stojkám, závěsné akrobacii, žonglování a pozemní akrobacii.

Program:
Pondělí–pátek 9.00–17.00
v pátek se bude konat společné vystoupení od 18.00
Každý den začneme společným rozcvičením a protažením těla. Posléze se zaměříme na jednotlivé cirkusové techniky.
Vaše dítě bude mít možnost si během prvního dne vybrat techniku, které se bude chtít nejvíce věnovat. Společně také připravíme krátké představení, které budou děti prezentovat na konci celého týdne. Cvičení bude proloženo obědovou pauzou a hrami pro skupinu.

Lektoři

Jan Jirák

Herec, ekvilibrista, mim a tanečník. Zakladatel novocirkusového projektu Cirkus Lab(oratorium) a projektu pro výuku ekvilibristiky, student Akademie moderního cirkusu „AMOC“ v Kodani a bývalý student Akademie múzických umění v Praze oboru Nonverbálního divadla. Kombinuje elementy mimického herectví, pohybového divadla, nového cirkusu a tance. Disponuje tak naprosto originálním stylem performativního umění. Jan je zakladatel školy ekvilibristiky #PragueHandstand, kde více něž stovce studentů předává své nejnovější poznatky týkající se mechaniky těla a anatomie v kontextu cirkusových disciplín.

Alžběta Tichá

Tanečnice, performenka, akrobatka. Vystudovala taneční konzervatoř Duncan centrum. Působila v žonglerské skupině „MixTrix“ a kočovné skupně „Žebřiňák“. V roce 2015–2016 účinkovala jako akrobatka a žonglérka ve Státní opěř v insenaci „Jeníček a Mařenka“ v režii Matěje Formana. Působí jako lektorka ve sdružení Roztoč a v „Cirqueonu“ – místo pro rozvoj nového cirkusu. V současné době se věnuje novému cirkusu. Studuje na univerzitě Codarts (novocirkusový obor) v Holandsku. Její hlavní cirkusová specializace je závěsné vertikální lano. Je členkou a zakladatelkou „Feel the Universe Circus Company“ a organizátorkou a performerkou letního projektu 2016 „Cirkus Laboratorium“. Více

Podpořeno z programu SmartUp od Nadace O2.

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: Levohradecké náměstí, 25263 Roztoky

Fotogalerie

Provozovatel

Sdružení Roztoč

Sdružení Roztoč je dobrovolné zájmové sdružení dětí a dospělých. Přispívá svou činností k rozvoji kulturního prostředí města Roztoky a jeho okolí. Cestou tvořivosti, vzájemného potkávání a kulturního vyžití se snaží o obohacování a zkvalitňování života místních obyvatel a nabízí prostor k tvořivosti a poznání. Svými aktivitami sdružení vytváření prostor k tvořivosti a vzájemnému setkávání dětí a dospělých z různého kulturního i sociálního prostředí, profesionálů i amatérů z našeho kraje i vzdálenějších koutů Čech a Evropy.

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.