Divadelní týdenní workshopy Cena svobody a demokracie

0 termínů

Příměstské

Praha 10

15-18 let

Post Bellum, z.ú.

už proběhl

Na léto 2021 připravila Paměť národa týdenní divadelní workshopy pro studenty středních škol z Prahy. Budou se konat ve třech termínech na třech různých místech a jsou zdarma. Hlavním cílem je vytvořit divadelní představení, které bude odrazem přemýšlení a uvažování mladých lidi na téma – jaká je cena za svobodu a demokracii.

Týdenní odpolední divadelní workshopy pro pražské středoškolské studenty se budou věnovat otázkám svobody a demokracie a účastníkům nabídnou možnost kreativně ztvárnit vlastní životní postoje a názory v podpůrné a přátelské atmosféře. S ohlédnutím na zlomové události roku 1989 v tehdejším Československu a vzpomínky pamětníků, kteří je zažili na vlastní kůži, budou mít možnost porovnat svá životní přání a myšlenky se svými vrstevníky druhé poloviny 20. století a nahlédnout do tvorby divadelního představení.

Studenti budou pracovat s otázkami jako: Co je podle tebe vnitřní svoboda? Co statečnost? Které hodnoty a postoje jsou podstatné a co bys byl ochoten pro ně obětovat? Kdy pro Tebe bylo těžké říct NE? Říká Ti něco téma „aktivního občanství“? Co chtěli mladí lidé před rokem 1989 změnit? Udělal bys to také?

Pro tvorbu samotného představení jim budou k dispozici reálné příběhy tehdejších mladých lidí:

“Pro nás, tehdy patnácti- šestnáctileté, představoval Palach vrstevníka a jeho čin nejvyšší oběť. Šel jsem na první demonstraci a pak jsem chodil i na další, které se spontánně domlouvaly přímo na místě. Fascinovalo mě, že lidi, kteří se tam nechali mlátit mlátičkami v bílých helmách, tam druhý den přišli znovu… Nikdy potom jsem neměl takový pocit, že dělám něco důležitého pro tuto zem a pro tuto společnost.“, Jakub Ž.

“Estébáci si pro mě přijeli na gymnázium ve dvou černých autech. Viděla jsem je přijíždět, nějak jsem tušila, že jedou pro mě. Do Bartolomějské mě odvezli rovnou z hodiny.“, Monika P.

Workshopy se budou konat vždy od pondělí do pátku od 13:00 do 18:00 hodin, každý den bude zahájen obědem a každý týdenní cyklus má kapacitu 10 – 15 studentů. Zájemci si mohou vybrat z těchto termínů:

19. 7. – 23. 7. 2021 - Volnočasové centrum H55, Hloubětínská 1138/5, Praha 14
26. 7. – 30. 7. 2021 – Kulturní centrum Vzlet, Holandská 669/1, Praha 10
23. 8. – 27. 8. 2021 – Post Bellum, Španělská 10, Vinohrady, Praha 2

Přihlášky zde:

Strava

oběd

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: KC Vzlet, Holandská 1 Praha 10

Fotogalerie

Provozovatel

Post Bellum, z.ú.

Dokumentujeme příběhy, na které se zapomnělo, nebo mělo zapomenout. Vyprávíme je dál, zapojujeme žáky i studenty, oceňujeme hrdiny.

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.