Aertěk PLUS

0 termínů

Pobytové

Jablonec nad Nisou

13-16 let

KINO AERO

už proběhl

Aertěk PLUS je zaměřen na věkovou skupinu vyplývající z názvu akce - je pro mládež od 13,5 do 16 let. Dobře totiž víme, že už v tomto věku může být film pro spoustu mladých srdcovou záležitostí. Zároveň si uvědomujeme plno specifik, která tento věk provázejí, navíc dohromady s týmovým natáčením amatérských filmů. Proto jsou na tomto turnusu nastavená odpovídající pravidla. Oproti jiným se tohoto turnusu účastní jen 23 dětí, které jsou přijímány na základě osobních informačních pohovorů.

Turnus PLUS si žádá mnohé: odvahu a odhodlání pustit se do vlastní tvorby, nebojácnost přijít s originálním nápadem, troufalost zhostit se role režiséra či herce - prostě natočit, sestříhat či ozvučit film. Věkově nejstarší turnus je určen kreativním mladým lidem, kteří už mají s natáčením krátkých filmů alespoň základní zkušenost - ať z předchozích Aertěků, nebo odjinud - a vážně se chtějí v tomto směru zdokonalit.

Naopak se PLUS nehodí pro ty, kteří chtějí odpočívat, zlobit, nechat se bavit jen pasivně, ani pro ty, kteří nemají rádi týmové aktivity. Pro takové děti jsou jistě jiné na relaxaci zaměřené tábory, u nás by byly jen nešťastné a tábor by pro ně neměl smysl.

Inspirací programu založeného na schopnosti pracovat v týmu jsou filmové soutěže založené na natáčení filmů v časových limitech a na volném zpracování konkrétních zadání (žánr, postava, lokace). Dětí se rozdělí do 5 - 6 členných týmů, ke každému je přidělen supervizor (lektoři / studenti VŠ (film, fotografie, design, architektura, ...)), který skupině slouží jako odborný poradce a konzultant. Výuka probíhá přímo během ostrého natáčení formou porad a při kontrolních projekcích. Upozorňujeme, že občas bude třeba zabrat a pracovat i v noci, a že pocity únavy k tomu turnusu patří.

Samozřejmostí jsou také některé tradiční aktivity, které k Aertěku patří - pravidelné promítání filmů s úvody a debatami, taneční večírek, táborák a také (nejen) ranní rozcvičky a sporty.

Během závěrečné veřejné projekce v kině Aero rozhodnou diváci o nejlepším PLUS filmu. Vítězný film se stane oficiálním předfilmem velkých distribučních filmů v kině Aero.

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: Pod kynastem 114, 466 02 Jablonec nad Nisou

Fotogalerie

Provozovatel

KINO AERO

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.