Úvod do programování v Pythonu

0 termínů

Příměstské

Praha 7

13-15 let

makeITtoday

už proběhl

Python patří mezi nejpopulárnější programovací jazyky současnosti a zároveň je díky svým vlastnostem vhodný pro začátečníky. Studenti se naučí základní příkazy jazyka jako cykly, podmínky, proměnné a funkce. Na zábavných projektech si ukážeme, v čem nám Python může pomoci v běžném životě a ušetřit práci, pobavit nebo být jinak užitečný. V rámci tábora se budeme soustředit také na rozvoj soft skills jako jsou prezentování, spolupráce, kreativita a další. Naučíme studenty jak si naplánovat tvorbu programu, ale i práci na školním projektu, nebát se chyb a hledat nová řešení. Podstatnou součástí tábora bude i pobyt venku a exkurze do jedné z předních IT společností.

Vstupní znalosti:
Nejsou třeba žádné znalosti programování, i když základy např. Scratch budou výhodou. Je nutná základní znalost práce s počítačem - vyhledávání na internetu, práce se soubory (platforma Windows) a podobně.

Co se děti naučí:
- Základy programování s použitím jazyka Python - proměnné, cykly, podmínky, funkce, algoritmy, debugging
- Jak počítač pracuje s fotkami a jak si ušetřit práci pomocí Pythonu
- Základy toho, jak použít Python v IoT nebo robotice
- Spolupracovat, volit vhodné řešení z více možností, pracovat s chybami, diskutovat a prezentovat

Harmonogram tábora:

1.den
Ukážeme si základy programování v Pythonu. Budeme pracovat s počítačem, ale i s robotickým autíčkem, které naučíme nějaké triky.

2.den
Zjistíme jak počítač vidí obrázky a jak si udělat vlastní filtry. Podíváme se na to, co dalšího s obrázky a Pythonem zvládneme.

3.den
Podíváme se ven, mimo učebnu. Pomyslně i doslova. Nejdřív prozkoumáme jak počítače vnímají svět a k čemu to můžeme využít. Odpoledne se vypravíme na exkurzi do jedné z předních IT společností.

4.den
Vyhlásíme konec nudné, opakující se práce na počítači. Ať ji dělá počítač za nás. Použijeme Python pro automatizaci činností.

5.den
Hravou formou zúročíme vše, co jsme se za týden naučili.

Změna programu vyhrazena.

5 499 Kč
Sleva 10 % pro naše studenty

Strava

pitný režim, oběd, svačina

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: Hala 40, Bubenské nábřeží 306/13, , 17000 Praha 7

Fotogalerie

Provozovatel

makeITtoday

makeITtoday je pro všechny děti a studenty, co rádi tvoří a učí se nové věci - ať už na počítači, nebo bez něj. Jsme inovativní projekt systematického tech vzdělávání pro všechny od 8 do 18 let.

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.