Programování s mobily

0 termínů

Příměstské

Praha 7

10-13 let

makeITtoday

už proběhl

Děti vyrostly s mobily a my je naučíme, jak na nich aplikace tvořit a nejen užívat. Budeme zabývat obecnými programátorskými koncepty, které děti potkají i jinde. Během 5 dní si ukážeme, jak mobily fungují, jak je programovat a jak využívat jejich funkce jako GPS, gyroskop nebo bluetooth. Podíváme se i na grafiku a třeba i jak svoji aplikaci "prodat". Práci s počítači prokládáme i kreativními offline aktivitami a čas strávíme i venku - ať už na exkurzi do přední české IT firmy, nebo tématickými hrami. Vycházíme z toho, že děti mají mobily neustále u sebe, hodně je používají, tak je to dobrý prostředek, jak jim programování předat.

Vstupní znalosti:

Tábor je vhodný pro naše studenty s ukončeným kurzem Scratch I Starter a Scratch II Learner. Externí studenti by měli znát základní programátorské koncepty jako opakování, podmínky, proměnné a znát programovací jazyk Scratch* nebo odvozený blokový programovací jazyk. Nejsou třeba žádné znalosti mobilních aplikací, ale začátečnickou znalost angličtiny - aplikace je pouze anglicky, ale není třeba číst dlouhé texty).

Co se děti naučí:

- Vytvořit si vlastní mobilní aplikaci pro mobilní telefon Android
- Jak funguje GPS a další senzory
- Více porozumět zařízením, které denně používají
- Solidní základy pro vlastní tvorbu
- Jak to funguje v praxi - půjdeme se podívat do přední IT společnosti, která vytváří aplikace a webové stránky po celé Evropě

Harmonogram tábora:

1.den
Dopoledne se seznámíme a představíme si prostředí AppInventor, ve kterém budeme mobilní aplikace tvořit. Odpoledne se podíváme kde vzít nebo jak vytvořit grafiku pro naše hry a aplikace.

2.den
Vytvoříme si první aplikaci s mapu a GPS a průběžně ji budeme chodit ven zkoušet a zase se vracet ji upravit podle nových zjištění.

3.den
Dopoledne se podíváme, jak se dají v AppInventoru tvořit hry a odpoledne se půjdeme podívat do přední IT společnosti na to, jak se tvoří aplikace od nápadu až po konečné řešení.

4.den
Dopoledne začneme tvořit vlastní hru na mobil. Odpoledne se zamyslíme, jak svoji práci dostat k co nejvíce uživatelům.

5.den
Budeme dále dodělávat a rozšiřovat svoji hru. A na konec si vše pěkně shrneme.

Změna programu vyhrazena.

*Scratch je vizuální programovací jazyk, jedná se o nejrozšířenější a nejpopulárnější programovací jazyk pro děti na světě vyvinutý na MIT.

5 499 Kč
Sleva 10 % pro naše studenty

Strava

pitný režim, oběd, svačina

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: Hala 40, Bubenské nábřeží 306/13, 170 00 Praha 7

Fotogalerie

Provozovatel

makeITtoday

makeITtoday je pro všechny děti a studenty, co rádi tvoří a učí se nové věci - ať už na počítači, nebo bez něj. Jsme inovativní projekt systematického tech vzdělávání pro všechny od 8 do 18 let.

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.