Vývoj her a herní design

0 termínů

Příměstské

Praha 7

10-13 let

makeITtoday

už proběhl

Baví vaše dítě hraní her na počítači? Ukážeme mu, že si může vlastní hru vytvořit! Je to skvělý způsob jak se zlepšovat v programování a rozvíjet své informatické a kritické myšlení. Půjdeme na to z gruntu. Řekneme si něco o návrhu her, podíváme se, jak vytvořit grafiku a nakonec jak to všechno rozpohybovat pomocí programování. K tvorbě her použijeme Roblox, jednu z největších platforem pro hraní her na světě, kde děti mohou svou hru i sdílet. Programovat budeme v jazyce Lua, který je podobný například Javascriptu nebo Pythonu. Práci s počítači prokládáme aktivitami bez něj a každý den vyrazíme i ven - ať už na exkurzi do přední IT firmy nebo si venku zahrát nepočítačovou hru, kterou si vytvoříme.

Vstupní znalosti:

Tábor je vhodný pro naše studenty s ukončeným kurzem Scratch I Starter a Scratch II Learner. Externí studenti by měli znát základní programátorské koncepty jako opakování, podmínky, proměnné a znát programovací jazyk Scratch nebo odvozený blokový programovací jazyk. Nejsou třeba žádné znalosti vývoje her, ale začátečnickou znalost angličtiny - aplikace je pouze anglicky, ale není třeba číst dlouhé texty).

Co se děti naučí:

- Vytvoří si vlastní hru v Roblox, kterou mohou sdílet
- Získají základní znalosti o herním designu
- Více porozumí hrám které hraje a jak na něj působí
- Získají základy pro vlastní tvorbu
- Poznají jak se tvoří hry v přední IT firmě

Harmonogram tábora:

1.den
Během dopoledne si představíme programování her interaktivním způsobem a seznámíme s prostředím Roblox. Odpoledne si půjdeme ven zahrát hru a poté si rozebereme, jak vlastně fungovala a jaké herní prvky jsme použili.

2.den
Dopoledne se budeme věnovat základům programování v Robloxu. A odpoledne se ponoříme hlouběji do herních principů a vytvoříme vlastní nepočítačovou hru, kterou si následně zahrajeme.

3.den
Vyzkoušíme si, jak aplikovat herní principy a odpoledne se vypravíme do přední IT firmy. Po návratu si ještě naplánujeme, jakou hru budeme tvořit.

4.den
Ukážeme si konkrétní prvky, které budeme potřebovat k naší hře a většinu času budeme trávit její tvorbou.

5.den
Vyladíme naší hru, publikujeme ji na Roblox a odpoledne si v nich uděláme turnaj se slavnostním zakončením.

Změna programu vyhrazena.

5 499 Kč
Sleva 10 % pro naše studenty

Strava

pitný režim, oběd, svačina

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: Hala 40, Bubenské nábřeží 306/13, 170 00 Praha 7

Fotogalerie

Provozovatel

makeITtoday

makeITtoday je pro všechny děti a studenty, co rádi tvoří a učí se nové věci - ať už na počítači, nebo bez něj. Jsme inovativní projekt systematického tech vzdělávání pro všechny od 8 do 18 let.

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.