Grafika, fotografie a film

0 termínů

Příměstské

Praha 7

10-13 let

makeITtoday

už proběhl

Během 5 dní se děti hravým způsobem ponoří do světa designu, animace a dalších vizuálních formátů. Vyzkouší si, jak navrhnout a vytvořit vlastní samolepku, jak dělat s mobilem profesionální fotky, vyzkouší jednoduchou animaci a dokonce vytvoří program, který kreslí a hraje film. Práci s počítači prokládáme i kreativními offline aktivitami a čas strávíme i venku - ať už na exkurzi do post-produkčního studia Spoon nebo tématickými hrami. V rámci tábora se děti dostanou z role běžného uživatele do role tvůrce a porozumí, jak technologie fungují.

Vstupní znalosti
Ke kurzu nejsou zapotřebí žádné speciální znalosti, postačí běžná práce s počítačem. Půjdeme pěkně postupně a všechno si ukážeme.

Co se děti naučí:
- Tvorba grafiky pro web nebo tisk v aplikaci Inkscape
- Základy focení s mobilem a zpracování fotografií
- Jak vzniká animace a několik vizuálních efektů
- Základy programování v jazyce Scratch
- Výuku propojíme s praxí exkurzí v přední IT společnosti

Harmonogram tábora:

1.den
Začneme hravě o designu, co vše se pod pojmem skrývá a interaktivně si představíme designérské principy. Odpoledne se zaměříme na jednu z oblastí designu - na tvorbu a editaci vektorových obrázků.

2.den
Pustíme se do práce s fotografií, nejdříve půjdeme fotit a odpoledne si ukážeme, jak fotky nebo jiné obrázky zpracovávat. Odpoledne nás navíc čeká návštěva v přední IT společnosti.

3.den
Budeme se věnovat filmu - od scénáře, přes různé technické efekty až po takzvanou stop-motion animaci.

4.den
Ukážeme si základy programovacího jazyka Scratch* a s jeho pomocí budeme programovat různé zajímavé obrazy a animace.

5.den
Na závěr spojíme všechny dosud nabyté poznatky k finálnímu projektu - naprogramujeme si vlastní film. Odpoledne si ukážeme jak probíhá střih videa. A potom už nás čeká slavnostní projekce a zakončení.

Změna programu vyhrazena.
* Scratch je vizuální programovací jazyk, jedná se o nejrozšířenější a nejpopulárnější programovací jazyk pro děti na světě vyvinutý na MIT.

5 499 Kč
Sleva 10 % pro naše studenty

Strava

pitný režim, oběd, svačina

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: Hala 40, Bubenské nábřeží 306/13, 170 00 Praha 7

Fotogalerie

Provozovatel

makeITtoday

makeITtoday je pro všechny děti a studenty, co rádi tvoří a učí se nové věci - ať už na počítači, nebo bez něj. Jsme inovativní projekt systematického tech vzdělávání pro všechny od 8 do 18 let.

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.