Jezdecký kroužek

0 termínů

Praha 6

5-15 let

Jezdecký klub Agira, z.s.

už proběhl

Jezdecký kroužek je určen pro děti od 5 let. Vznikl proto, že v současné době to ve stáji funguje tak, že jezdí děti a dospělí společně, to má výhody i nevýhody. Je sice dobré, že termíny jízdy jsou operativní, můžete se objednávat pokaždé na jiný termín, ale děti do 12 let potřebují jiný přístup a jinou formu výuky než dospělí. Dospělí obvykle jezdí proto, že se chtějí co nejrychleji naučit jezdit na koni tak, aby si mohli splnit svá přání (projížďky do přírody, celodenní výlety, jezdecký sport). Děti naopak touží spíše po zábavě, výuce formou hry, po poznávání nových věcí, po kontaktu s koněm i v jiném směru než jen jízda. Děti by často chtěly zůstat ve stáji o něco déle, než pouze na jízdu, chtějí nakrmit koně suchým pečivem, zkoušet komunikovat s koňmi, dozvědět se o nich něco nového. Mnoho rodičů, ale nemá tolik času, aby s dětmi trávili ve stáji „čas navíc“. Proto přicházím s myšlenkou zavedení jezdeckého kroužku, který by fungoval nezávisle na přítomnosti rodičů ve stáji, je nutné pouze děti přivést a na konci vyzvednout.
Kroužek zahrnuje čištění koní a následnou hodinovou jízdu, vše bude probíhat za asistence cvičitelky. Do jízdy na koni budeme zahrnovat různé soutěže, hry na koňském hřbetě, voltižní cviky. Po jízdě budou následovat další aktivity na statku, někdy si budeme hrát s koněm ze země, jindy se naučíme lonžovat, někdy budeme krmit a pozorovat ostatní zvířátka a nezapomeneme ani na povídání o nich.

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: Trojanův Mlýn 16, 16500 Praha 6

Fotogalerie

Provozovatel

Jezdecký klub Agira, z.s.

Náš klub existuje od roku 2000. V současné době se u nás učí jízdě na koni děti od pěti let i dospělí. Klub působí v Praze na Suchdole, zabývá se rekreačním ježděním, ale i drezurou a parkurovým ježděním. Pro jezdecký výcvik máme k dispozici 7 koní.
Součástí areálu je ustájení pro koně, písková jízdárna a výběhy .
Ve spolupráci s občanským sdružením pořádáme akce a soutěže pro děti i dospělé.

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.