Start-up group I. (sobota) 2024/25

So 14:00 - 17:00

Brno-střed

10-15 let

Prototýpci, z.s.

volno

Cílem dětského startupu je rozvíjet u dětí schopnost naplánovat projekt se všemi aspekty, ověřovat své nápady (prototypovat), pracovat v týmu a udržet si motivaci i přes řadu překážek. Během realizace totiž přirozeně přicházejí problémy, se kterými se děti musí vyrovnávat a trénují tak svoji kreativitu v reálných situacích.

Startupové skupinky jsou naší vlajkovou lodí a tím neucelenějším, co dětem dokážeme nabídnout.

Čeká nás 8 sobotních setkání, 1x měsíčně od října do května.

4 000 Kč/rok
Přihlaste své dítě jako člena spolku Prototýpci a získejte cyklus Start-up group I. o 400 Kč levněji.

Termíny

Den Čas Průběh od-do Poznámka
sobota 14:00 - 17:00 19.10. - 24.5.2025 Přihlásit se

Místo konání

Adresa: Údolní 19, 60200 Brno-střed

Fotogalerie

Provozovatel

Prototýpci, z.s.

Cílem neziskové organizace Prototýpci je podporovat děti (6 - 15 let) v uskutečňování jejich vlastních nápadů. Snažíme se, aby děti uměly (a taky aby je bavilo) tvořit, myslet a ovlivňovat svět kolem sebe.
Nabízíme kroužky, příměstské tábory a víkendové workshopy, na kterých se děti učí dostat ze sebe nápady, umět je popsat a rozpracovat, dohledávat informace, používat kreativní digitální nástroje, uvědomit si svoje silné stránky a třeba se také ponořit do světa podnikání.

Podnikání děti přirozeně láká. Při vývoji reálných produktů se děti učí spoustu nového a propojují s praxí to, co se naučily ve škole. Mají pak daleko lepší představu, co obnáší jednotlivé profese. Už devítileté děti například bez problémů zvládají rozkreslit produkt v grafickém programu, vytvořit harmonogram projektu, napsat email dodavateli, vyfotit produkt na eshop nebo dokonce vystavit fakturu.

Akce pro děti s našimi lektory probíhají kdekoliv v České republice nebo v centru Brna - v Protocoolně, což je speciální dílna, kde mohou děti kombinovat fyzické a digitální tvoření. Protocoolna je součástí kreativního hubu KUMST, který poskytuje zázemí profesionálům z kreativních průmyslů. Děti se tak na chodbách i při samotných akcích potkávají s architekty, youtubery, návrháři nebo ilustrátory...

Více o nás a naší nabídce na www.prototypci.cz

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.