MINI DIGI

So 9:00 - 12:00

Brno-střed

8-11 let

Prototýpci, z.s.

obsazeno

Pojďte s námi na průzkum digitálního světa!

Během osmi sobotních workshopů se:

- seznámíte s digitálním prostředím s pomocí řady digitálních aplikací a pomůcek
- naučíte se pracovat v programech a systémech, které využijeme pro vlastní projekty
- budeme si digitálně hrát se zvukem, barvami i světlem
- vyzkoušíme si jednoduché programování pomocí Ozobotů EVO nebo stavebnice LEGO Spike

Termíny

Den Čas Průběh od-do Poznámka
sobota 9:00 - 12:00 14.10. - 8.6.2024 Náhradník

Místo konání

Adresa: Kumst, Údolní 19 Brno-střed

Fotogalerie

Provozovatel

Prototýpci, z.s.

Cílem neziskové organizace Prototýpci je podporovat děti (6 - 15 let) v uskutečňování jejich vlastních nápadů. Snažíme se, aby děti uměly (a taky aby je bavilo) tvořit, myslet a ovlivňovat svět kolem sebe.
Nabízíme kroužky, příměstské tábory a víkendové workshopy, na kterých se děti učí dostat ze sebe nápady, umět je popsat a rozpracovat, dohledávat informace, používat kreativní digitální nástroje, uvědomit si svoje silné stránky a třeba se také ponořit do světa podnikání.

Podnikání děti přirozeně láká. Při vývoji reálných produktů se děti učí spoustu nového a propojují s praxí to, co se naučily ve škole. Mají pak daleko lepší představu, co obnáší jednotlivé profese. Už devítileté děti například bez problémů zvládají rozkreslit produkt v grafickém programu, vytvořit harmonogram projektu, napsat email dodavateli, vyfotit produkt na eshop nebo dokonce vystavit fakturu.

Akce pro děti s našimi lektory probíhají kdekoliv v České republice nebo v centru Brna - v Protocoolně, což je speciální dílna, kde mohou děti kombinovat fyzické a digitální tvoření. Protocoolna je součástí kreativního hubu KUMST, který poskytuje zázemí profesionálům z kreativních průmyslů. Děti se tak na chodbách i při samotných akcích potkávají s architekty, youtubery, návrháři nebo ilustrátory...

Více o nás a naší nabídce na www.prototypci.cz

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.