Kreativní dílna

Ne 9:00 - 12:00

Brno-střed

6-12 let

Prototýpci, z.s.

volno

Oblíbená kreativní dílna pro malé Prototýpky! Maximální volnost ve výběru činností, tak aby si každý vybral to, co mu sedí.

4 stanoviště - 4 zaručené způsoby, jak trénovat svoji kreativitu a schopnost uchopit nápad: 

- Replyšení - dej starým plyšákům novou podobu i příběh
- Tvorba komiksů - vyprávěj příběh pomocí nálepek
- Ozoboti - ovládni roztomilé miniroboty pomocí barevných čar 
- Krabice na nápady - zabydli si krabici na vlastní nápady a odnes si ji domů

Termíny

Den Čas Průběh od-do Poznámka
neděle 9:00 - 12:00 24.3. - 24.3.2024 Přihlásit se

Místo konání

Adresa: Kumst, Údolní 19, 60200 Brno-střed

Fotogalerie

Provozovatel

Prototýpci, z.s.

Cílem neziskové organizace Prototýpci je podporovat děti (6 - 15 let) v uskutečňování jejich vlastních nápadů. Snažíme se, aby děti uměly (a taky aby je bavilo) tvořit, myslet a ovlivňovat svět kolem sebe.
Nabízíme kroužky, příměstské tábory a víkendové workshopy, na kterých se děti učí dostat ze sebe nápady, umět je popsat a rozpracovat, dohledávat informace, používat kreativní digitální nástroje, uvědomit si svoje silné stránky a třeba se také ponořit do světa podnikání.

Podnikání děti přirozeně láká. Při vývoji reálných produktů se děti učí spoustu nového a propojují s praxí to, co se naučily ve škole. Mají pak daleko lepší představu, co obnáší jednotlivé profese. Už devítileté děti například bez problémů zvládají rozkreslit produkt v grafickém programu, vytvořit harmonogram projektu, napsat email dodavateli, vyfotit produkt na eshop nebo dokonce vystavit fakturu.

Akce pro děti s našimi lektory probíhají kdekoliv v České republice nebo v centru Brna - v Protocoolně, což je speciální dílna, kde mohou děti kombinovat fyzické a digitální tvoření. Protocoolna je součástí kreativního hubu KUMST, který poskytuje zázemí profesionálům z kreativních průmyslů. Děti se tak na chodbách i při samotných akcích potkávají s architekty, youtubery, návrháři nebo ilustrátory...

Více o nás a naší nabídce na www.prototypci.cz

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.