Robo-párty s Codey Rocky

0 termínů

Praha 7

9-13 let

makeITtoday

už proběhl

Codey Rocky je robůtek ideální pro seznámení se se základy programování. Ovládá se totiž pomocí blokového jazyku, kde samotné programování je tak jednoduché, jako skládat puzzle.
Děti se tak mohou bez obtíží seznamovat se základními programovacími koncepty jako jsou algoritmy, podmínky, cykly a proměnné. Zároveň robůtek nabídne dětem první vhled do světa robotiky – jaké je to pracovat se strojem interagujícím s okolím, oproti programování pouhého počítačového programu. Programy, které napíší, mohou používat informace ze senzorů robůtka, jako je senzor světla, barev, vzdálenosti nebo otřesů. Díky tomu mohou s robotem řešit opravdové robotické úlohy, jako například vyhnout se překážkám, nespadnout ze schodů, nebo přesouvat předměty po místnosti. Děti si procvičí řešit logické problémy samostatně i v rámci týmu. Zvyknou si tak spolupracovat na větších projektech, lépe komunikovat mezi sebou a navzájem si kontrolovat práci tak aby jim všechno fungovalo, podle jejich představ. Programování v kurzu se velice podobá populárnímu blokovému jazyku Scratchi. Na workshop jsou vítané děti, které se s žádným programovacím jazykem zatím nesetkaly, i děti, které nějaké zkušenosti s blokovým jazykem mají, a chtějí se dále zdokonalovat, pohrát si u toho s robůtkem a dozvědět se něco o robotice.

272 Kč
Je možné platit benefity ( Sodexo, Sodexo karta, Edenred poukázky, Edenred e-ticket, Benefit plus )
495 Kč-45%

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: Paralelní Polis, Dělnická 475/43, 170 00 Praha 7

Fotogalerie

Provozovatel

makeITtoday

makeITtoday je pro všechny děti a studenty, co rádi tvoří a učí se nové věci - ať už na počítači, nebo bez něj. Jsme inovativní projekt systematického tech vzdělávání pro všechny od 8 do 18 let.

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.