Úvod do programování webu

0 termínů

Příměstské

Praha 7

13-15 let

makeITtoday

už proběhl

Programování ještě nebylo zábavnější!

Program
Pojď se s námi podívat, na čem jede internet. Za 5 dní si vytvoříš vlastní webovou stránku o tom, co tě baví. A hlavně, budeš vědět dost, abys mohl nebo mohla sám/a dál pokračovat. U toho se dozvíš co znamenají všechny ty tajemné zkratky jako HTML, CSS, URL, JS, SVG a podobně. Koukneme se taky jak si vytvořit nebo kde vzít pro stránku pěknou grafiku, co to je user experience nebo jak se dostat od nápadu ke stránkám, které lidé chtějí používat. Práci s počítači prokládáme aktivitami bez něj a vyrazíme i ven, třeba na exkurzi do přední IT firmy.

Vstupní znalosti
Ke kurzu nejsou zapotřebí žádné speciální znalosti, postačí běžná práce s počítačem. Půjdeme pěkně postupně a všechno si ukážeme.

Co se děti naučí?
- Vytvoří si vlastní webovou stránku
- Vyzkouší si programování ve Scratchi* a vytvoří si vlastní animaci nebo hru
- Základy grafiky, návrhu user experience nebo design thinking
- Přehled o tom, kdo všechno na webových stránkách pracuje
- Ukážeme ti, jak to funguje v praxi - půjdeme se podívat do přední IT firmy

Harmonogram tábora:

1.den
Představíme si svět programování zábavným a interaktivním způsobem. Seznámíme se s jazykem webových stránek HTML a odpoledne rovnou navážeme tvorbou grafiky.

2.den
Pustíme se do vylepšení vzhledu našich stránek pomocí jazyka CSS. Odpoledne se na stránku podíváme z pohledu uživatele a ukážeme si k čemu je to důležité.

3.den
Seznámíme se s dalším programovacím jazykem - Javascriptem. Pomocí Javascriptu webovou stránku rozhýbeme. A odpoledne se vyrazíme podívat do přední IT firmy.

4.den
Plni inspirace z exkurze budeme brainstormovat, jak z nápadu udělat úspěch a více se zaměříme na používání Javascriptu.

5.den
Na konec se podíváme, jaké existují publikační možnosti a představíme si populární platformu Wordpress. A pak už nás čeká slavnostní zakončení s ukázkou všech projektů.

Změna programu vyhrazena.

5 499 Kč
Sleva 10 % pro naše studenty

Strava

pitný režim, oběd, svačina

Termíny

Všechny termíny již proběhly. Pokud máte zájem o nové či jakýkoli dotaz, neváhejte nám poslat dotaz.

Místo konání

Adresa: Hala 40, Bubenské nábřeží 306/13, 170 00 Praha 7

Fotogalerie

Provozovatel

makeITtoday

makeITtoday je pro všechny děti a studenty, co rádi tvoří a učí se nové věci - ať už na počítači, nebo bez něj. Jsme inovativní projekt systematického tech vzdělávání pro všechny od 8 do 18 let.

Máte k této nabídce dotaz?

Pro obecný dotaz na provozovatele webu přejděte do kontaktů.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.